عدم انسجام دستگاه‌های متولی مشکل پژوهش و فناوری است نه پول

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مسعود برومند معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هم اندیشی نقش‌آفرینی پژوهش و فناوری در اقتصاد ملی که در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد در جمع‌بندی مباحث امروز خود اظهار داشت: آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی در وزارت علوم هم‌اکنون مطرح است اما این نگرانی وجود دارد که این آیین‌نامه خیلی مقاله‌محور است. 

وی افزود: اگر کوچکترین تغییراتی در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت عملی رخ دهد و یا تعداد مقالات بیشتر شود سروصداها از همه جا بلند می‌شود در حالیکه طبق برنامه ششم توسعه باید هر ساله به تعداد مقالات افزوده شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: ۲۵ درصد بودجه پژوهشی در کشور مختص وزارت علوم است. ضمن اینکه ۱۰ درصد این بودجه هم مربوط به وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی است. ولی باید از ۶۳ درصد بودجه مابقی که مربوط به دستگاه‌های دیگر است در خصوص عملکردشان سؤال کرد و آنها هم پاسخگو باشند. در حالیکه به این موضوع توجهی نمی‌شود.

برومند خاطرنشان کرد: مشکل کشور در امر پژوهش و فناوری پول نیست بلکه عدم انسجام در این بخش است. به همین جهت نیازمندیم که اختیارات منابع مالی معاونین پژوهشی بیشتر شده و دخالت‌ها در این بخش کمتر شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *