افزایش ۸۰ درصدی خودکشی و استعمال مواد مخدر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، آسیب به خود و مصرف مواد مخدر بیش از دیابت جان جوانان آمریکایی را می‌گیرد.

این بررسی که در دیلی میل منتشر شده حکایت از آن دارد که آسیب به خود از جمله خودکشی و مصرف مواد مخدر از سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از ۸۰ درصد میان جوانان رشد داشته است.

دانشمندان سه دانشگاه آمریکایی با بررسی‌های جدید خود دریافتند، آسیب به خود هفتمین علت مرگ و میر افراد جوان در ایالات متحده است.

محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند: در حالی که افزایش مرگ و میر جوانان در آمریکا به چاقی، دیابت و به طور کلی کاهش امید به زندگی محکوم شده است، اما واقعیت این است که یک بحران بهداشت روان در این کشور در حال رخ دادن است.

طبق داده‌های جدیدی که از سوی دانشگاه ویرجینیای غربی، دانشگاه راچستر و دانشگاه هاروارد منتشر شده، مرگ و میر ناشی از آسیب‌های خود چه به وسیله اقدام به خودکشی یا سوء استفاده‌های عمدی نظیر استعمال مواد مخدر از مرگ و میر دیابت پیشی گرفته است.

براساس جدیدترین آمار موجود، ۲۹ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند و این درحالیست که ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از اختلالات شدید سلامت روان رنج می‌برند و بیش از ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از شدیدترین نوع اعتیاد رنج می‌برند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *