دانشگاه‌ها برای رژیم سکولار دانشجو تربیت می‌کنند نه رژیم اسلامی/ باید روح جدیدی در کالبد شورای انقلاب فرهنگی دمیده شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسین اخگرپور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی سخنانی در محضر رهبر معظم انقلاب گفت: بنده امروز به عنوان نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران در محضر شما حاضر شده و حامل سلام گرم اعضای این اتحادیه خدمت شما هستم. سلامی به مظلومیت تمامی دانشجویان و جوانان بی‌نام و نشان سرزمینم که با تمامی بی مهری‌ها و فشارها و سختی‌هایی که در راه تحقق آرمان‌ها از جانب دشمنان خارجی و منافقان داخلی متحمل می‌شوند دست از ارزش‌ها نکشیده و تا جان در تن و خون در رگ دارند، امام زمان، شما و ملت عزیزمان را تنها نمی گذارند.

وی ادامه داد: وضعیت امروز کشور در حالت عجیبی قرار گرفته و دولتی که خود مسئول اجرایی کشور است به مروج تئوری‌های غربی بدل گشته و با فراموش کردن عموم مردم، موجب نارضایتی اجتماعی و اعتراض مردم به عدم رسیدگی به وضع معیشتی شان است مگر ملت رقم زننده ۲۲ بهمن‌های تماشایی چه گناهی مرتکب شده‌اند که این سزایشان است؟

*  نگاه مسئولان به وزارتین بهداشت و علوم سیاست زده است

اخگرپور تاکید کرد: ای پدر مهربان! دانشگاه دیگر مبدا تحولات نیست چرا که وقتی نگاه مسئولین به وزارت بهداشت و علوم سیاست زده است نباید بیش از این هم انتظار داشت، وقتی علم را فدای انتصابات سیاسی می‌کنند، وقتی در برخی از دانشگاه‌ها اساتید و مسئولانی جذب شده اند که عملا کارشان پمپاژ ناامیدی نسبت به آینده نظام است.

وی تاکید کرد: وقتی دانشجو را با چوب سیاسی کاری می‌رانند، وقتی معاونت فرهنگی دانشگاه تبدیل به معاونت سیاسی شده است، آیا می‌توان دانشگاه را مبدا تحول نامید؟!

* دانشگاه‌ها برای رژیم سکولار دانشجو تربیت می‌کنند نه رژیم اسلامی!

این فعال دانشجویی یادآور شد: مسئولین امر هیچ استراتژی و برنامه‌ای برای فضای فرهنگی دانشگاه‌ها ندارند، امروز فضای عمومی دانشگاه‌ها بی‌صاحب مانده و دانشگاه‌های ایران عملا دانشجویانی تربیت می‌کنند برای یک رژیم سکولار  نه یک نظام اسلامی، ولنگاری فرهنگی در دانشگاه‌ها موج می‌زند و روز به روز شاهد گسترش فساد اخلاقی و اعتیاد در دانشگاه‌ها هستیم.

* باید روح جدیدی در کالبد شورای عالی انقلاب فرهنگی دمیده شود

اخگرپور تصریح کرد: لازم است از شورای عالی انقلاب فرهنگی بگویم که فقط اسمش هست و هیچ خبری از رسمش نیست.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز تبدیل به یک دستگاه سند ساز شده، اسنادی که هیچ ضمانت اجرائی ندارند و نظارتی هم بر اجرا یا عدم اجرای آنها نمی‌شود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: به نظر می‌رسد که بایستی روح جدیدی در کالبد شورای عالی انقلاب فرهنگی دمیده شده و ان‌شاءالله شاهد جوانگرایی و حضور چهره های جدید در ترکیب این شورا و حتی انتصاب عضوی دانشجویی در آن باشیم.

اخگرپور تصریح کرد: آقاجان! اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در سال  گذشته به این نتیجه رسیده است که با رفع و حل این مسئله بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد، آرمان رفع محرومیت به عنوان یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و از تاکیدات اصلی بنیان گذار کبیر انقلاب و شما می باشد که با گذشت ۴ دهه از عمر پر برکت این نظام ، هنوز با شرایط ایده آل فاصله ها دارد.

وی ادامه داد: می‌بایست منابع ملی بر اساس عقلانیت، استحقاق و استعداد مناطق تخصیص یابد تا از رانت خواری، چانه زنی و عدم شفافیت تخصیص بودجه‌ها که باعث بحرانهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی می‌گردد جلوگیری به عمل آید.

اخگرپور اضافه کرد: بر این اساس در زمینه برنامه ریزی فضای سرزمینی، وجود مرکز سیاست گذاری و تصمیم ساز در مورد آمایش سرزمینی که فراتر از جریانات و زد و بندهای سیاسی دولت و مجلس باشد لازم به نظر می‌رسد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: آقا جان! دهه چهارم انقلاب که دهه پیشرفت و عدالت نام داشت روبه پایان است و نسل سوم و چهارم انقلاب در دهه بعد پیش‌قراولان تحقق آرمان‌های انقلاب خواهند بود لذا از حضرتعالی استدعا داریم که فتح بابی به دهه پنجم داشته باشید تا نسل جدید انقلاب اسلامی خود را آماده این مساله نموده و جوانب تحقق آن را با تمام قوا پیش ببرند.

* رسانه ملی به تریبون افراد، هنرمندان و تهیه کنندگان ثابتی بدل شده است

وی گفت: حضرت آقا! صدا و سیما به جای اینکه ملی رفتار کرده و از ظرفیت تمام استانها بهره گیرد به صورت فاحش به تریبون افراد و هنرمندان و تهیه کنندگان ثابتی بدل شده است به گونه ای که در شبکه‌های جدید این مساله به وضوح دیده می‌شود.

اخگرپور یادآور شد: بارها و بارها ثابت شده است که اگر تلویزیون برنامه‌هایی بسازد که نیازهای مردم را بازگو کند، مخاطب خواهد داشت. چه بسا که برنامه‌های پرمخاطب مثل خندوانه و دورهمی از این قبیل بوده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آقاجان هنر در جامعه کنونی ما شکلی نخبه زده به خود گرفته است و به جای اینکه از هنرمندان واقعی این سرزمین هم چون شعرا، نویسندگان، سازندگان هنرهای تجسمی و صنایع دستی چهره سازی شود از عده‌ای صورت سازی یا سلبریتی سازی می‌گردد که نه هنر را می‌شناسند و نه ابزار آن را.

 دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: آقاجان شاید این مطلب که امروز می‌خواهم بر زبان جاری کنم سخت ترین جملاتی باشد که باید تصمیم می‌گرفتم در دیدار امروز بگویم یا نه.

وی افزود: ما فرزندان شما ولایت مطلقه فقیه را به عنوان نیابتی عام از جانب حضرت حجت تلقی می‌نماییم و از خداوند متعال آرزومندیم که در زیر لوای رهبری شما علم انقلاب را به ید نورانی حضرتش برسانیم و هیچ مسیر دیگری را جز مشیت اللهی بر ذهنمان نمی پرورانیم.

* عده‌ای در پنهان و عیان بی‌شرفانه فردای بعد از رهبری را برنامه‌ریزی می‌کنند

اخگرپور ادامه داد: اما آقاجان عده‌ای در این کشور در پنهان و عیان، بی‌شرفانه فردای بعد از شما را برنامه ریزی می‌کنند و یاللعجب از شیطان و دسیسه هایش. اینان در اتاق‌های فکر خود با نقشه‌های دنیوی سعی بر تغییر ماهیت انقلاب بعد از شما را دارند چون می‌دانند تا شما هستید علم انقلاب نمی‌افتد، تا شما هستید کوتاه نمی‌آیید، تا شما هستید نمی‌گذارید انقلاب خمینی کبیر با تمام فراز و فرودها به خاطر خون های به خاک ریخته شهدا و ایثاری که ملت انجام داده است به موزه تاریخ بپیوندد.

* نمی‌گذاریم انقلاب دست نااهلان بیافتد 

 دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: آقا جان، اگر می بینید عده ای به شما نامه بدون سلام و والسلام می نویسند، یا عده ای دیگر نامه سرگشاده خطاب به جنابعالی می‌نگارند، اگر می بینید عده‌ای فتنه و اردو کشی خیابانی را ساماندهی می‌کنند و عده‌ای دیگر فساد چند میلیاردی را انجام می‌دهند، اگر می بینید عده ای سمپادهای دانشجویی شان را ترغیب به نامه نگاری به جنابعالی می‌کنند و عده‌ای دیگر پیاده نظام یکبار مصرفشان را متحد کرده و اتحادیه سازی می کنند؛ اگر می بینید عده‌ای از درون حصر سعی بر انشقاق بین حوزه و خبرگان دارند و عده ای در جامعه با مواضعشان سعی بر تفرقه و آشوب در کشور می کنند؛ تحلیل ما این است که این مسایل ربطی به امروز ندارد و فردا را نشانه گرفته اند.

وی گفت: انگار احمق‌ها یادشان رفته سرنوشت مهدی هاشمی را، احمق‌ها یادشان رفته تاریخ دهه ۶۰ و قائم مقام معذول را. دل ما از دست این دنیا طلبان خون است و بدانند تا خون در رگ‌های ما باشد و از سرهای ما کوه بسازند نمی‌گذاریم انقلاب دست نااهلان بیافتد پس بچرخند تا بچرخیم.

به گزارش فارس، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که ابتدای سخنان خود را با این جمله شهید بهشتی که « من تلخی برخورد صادقانه را به شیرینی برخورد منافقانه ترجیح می‌دهم» آغاز کرده بود، با قرائت شعر زیر به سخنانش پایان داد.

« جاده و اسب مهیا است بیا تا برویم

کربلا منتظر ماست بیا تا برویم

هر چه خواندند ز تحریم بدان بی اثر است

شور و امید چو با ما است بیا تا برویم

کس  ندیدست ز دشمن اثر خیر و امید

دل  ما مخزن دریاست بیا تا برویم

هست چهل  سالگی رویش این نهضت خون

رهبر عشق چو اینجاست بیا تا برویم

ملتفت باش که بدعهدی شیطان بزرگ

زاده ی شر اروپا است بیا تا برویم

مطلب موشک و تعطیلی آن هیهات است

اسلحه غیرت دریاست بیا تا برویم

با ظهور گل نرگس که رسد از مکه

منتقم منتظر ماست بیا تا برویم»

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *