بخشنامه «کنترل و نظارت بر فرآیند دریافت و پرداخت وجه هزینه‌ها» ابلاغ شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد با ابلاغ بخشنامه‌ای، بر لزوم مدیریت منابع نقدی دانشگاه و کنترل و نظارت بر فرایند دریافت و پرداخت هزینه ها توسط روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: پیرو بخشنامه شماره ۱۰/۵۹۱۶۰ مورخ ۹۶/۹/۲۵۲۵ آذرماه سال ۹۶ درخصوص مدیریت منابع نقدی دانشگاه و به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر فرآیند مربوط به پرداخت وجه هزینه‌ها، تمامی واحدها، مراکز آموزشی و آموزشکده های سما موظفند نسبت به اجرای موارد تاکیدشده در بخشنامه اقدام کنند.

در این بخشنامه تاکید شده است: با توجه به اینکه در تمامی دریافت‌ها یک شماره حساب بانکی تخصیص و فرآیند مذکور با اخذ شناسه از سامانه مدیریت متمرکز پرداخت و دریافت (payment) انجام می شود، برای پرداخت هزینه ها نیز لازم است یک شماره حساب بانکی خاص منظور و تمامی پرداخت ها با اخذ شناسه از سامانه مدیریت متمرکز پرداخت و دریافت (payment) انجام شود.

بدیهی است سایر حساب های بانکی مربوط به پرداخت هزینه ها باید با حفظ صرفه و صلاح دانشگاه تا پایان خرداد ماه سال جاری مسدود شوند.

براساس بندهای این بخشنامه؛ تا پایان خردادماه سال جاری تمام واحدهای دانشگاهی حداکثر یک حساب جاری یکطرفه برای هزینه‌کردها و یک حساب سپرده یکطرفه برای دریافت ها خواهند داشت. حساب های مذکور صرفاً حساب‌های معرفی‌شده به خزانه‌داری است.

بر اساس این بخشنامه؛ درخواست افتتاح یا تغییر حساب باید از طریق سامانه payment.iau.ac.ir/acct توسط عاملین خزانه ثبت و پس از تایید سازمان مرکزی، اقدام شود.

فرهاد رهبر در این بخشنامه تاکید کرده است؛ جهت پرداخت حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی لازم است تمام مراحل مربوطه (از قبیل ورود کارکرد پرسنل، کنترل های مالی، صدور سند، صدور چک) مانند گذشته توسط واحد در سیستم حقوق و دستمزد انجام و پس از نهایی شدن، فایل backup از طریق نرم‌افزار dbsu به سازمان مرکزی ارسال و با ورود به سامانه hesabdar.iau.ac.ir نسبت به دریافت شناسه برداشت اقدام شود.

بدیهی است در صورت عدم دریافت شناسه، پرداخت حقوق برخلاف ضوابط و مقررات دانشگاه بوده و مسئولیت آن برعهده روسای واحدها و مراکز آموزشی است.

براساس بندهای این بخشنامه؛ تمام مراحل مربوط به محاسبه و پرداخت کسورات قانونی (بیمه و مالیات)، کسورات وام بانک ملی پرسنل و سایر کسورات کمافی‌السابق و با همان مکانیزم قبلی توسط واحد با تخصیص شناسه انجام شود.

همچنین در رابطه با پرداخت سایر هزینه ها و شناسنامه‌دار کردن آنها، واحدها و مراکز آموزشی باید از آخرین نسخه نرم‌افزار دریافت و پرداخت از سامانه payment.iau.ac.ir/acccenter استفاده کنند.

به منظور استفاده از سامانه متمرکز پرداخت و دریافت (payment) در رابطه با پرداخت هزینه ها، واحدها، مراکز آموزشی و آموزشکده های سما با نام کاربری و رمز عبور تخصیصی خود به نشانی payment.iau.ac.ir/acccenter مراجعه و در صورت وجود هرگونه ابهام یا پرسش، با شماره تلفن ۱۷-۴۷۹۱۶۸۱۴-۰۲۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *