روحانی نباید ناامیدی را به جامعه تزریق کند

امیرحسین خورشیدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه متاسفانه رئیس‌جمهور به جای تزریق امید و نشاط به جامعه، مردم را از آینده این نظام دلسرد می‌کند، خاطرنشان کرد: کمتر از یک سال است که مردم به امید ساختن آینده‌ای بهتر، به پای صندوق‌های رای آمدند و این اعتماد به نظام نباید خدشه‌دار شود.

وی ادامه داد: مردم امیدوار هستند مشکلاتشان حل شود اما کسی که طبق قانون اساسی دومین شخص جمهوری اسلامی ایران و مسئول نظارت بر امور اجرایی کشور محسوب شده و از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود نباید اینچنین ناامیدی نسبت به آینده را به جامعه تزریق کند.

خورشیدی تصریح کرد: رئیس‌جمهور در مصاحبه اخیر تلویزیونی خود درباره صندوق‌های اعتباری مدعی بود مردم در جاهایی که سود بالایی می‌دهند سرمایه‌گذاری نکنند، اما مگر نقش نهادهای نظارتی چیست؟ بانک مرکزی چه می‌کند؟ مردمی که این نظام را پشتوانه خود می‌دانند پس از اعتراض‌های بیش از یک سال خود نباید با این پاسخ غیرکارشناسی مواجه می‌شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور قول ساخت مسکن رایگان را داد، افزود: اگر منظور وی احیای بافت فرسوده بود که الان هم این مسکن‌ها وجود دارد و اگر در نظر دارد آن را در خارج محدوده بافت قدیمی بسازند که می‌شود مسکن مهر که آن همه نسبت به آن انتقاد کرد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: میلیون‌ها ایرانی در واحدهای مسکن مهر زندگی می‌کنند، روحانی نباید با قوطی خطاب‌کردن محل زندگیشان به آن‌ها توهین می‌کرد.

وی گفت: مدیران دولت همیشه بر نقدپذیری تاکید دارند اما تحت هیچ عنوانی این روحیه را در مجموعه دولت نمی‌بینیم، با نگاهی به گذشته می‌ببینیم که چه توهین‌هایی به منتقدان شد، از دانشجویان و خبرنگاران گرفته تا فرماندار بدره، که نمونه آخر آن مخالفت فرمانداری همین دولت با درخواست تجمع قانونی دانشجویان در تهران است.

خورشیدی یادآور شد: رفتارهای رئیس‌جمهور نشان می‌دهد برخلاف گفتار وی، «زنده باد مخالف من» در حد شعار باقی مانده و مثل آن رئیس‌جمهوری که در دیدار دانشجویی گفتند «می‌گم شما رو بندازن بیرون» برای دیدار دانشجویی با سیستان و بلوچستان می‌رود اما به دانشجویان اجازه اظهار نظر نمی‌دهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *