صادرات خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی به چین

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه فناوری نانو، نادر نادری مدیر عامل شرکت فناوران نانو مقیاس گفت: پس از صادرات موفق خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الکتروریسی به کره جنوبی٬ یک شرکت چینی برای خرید این تجهیزات با شرکت فناوران نانومقیاس وارد مذاکره شد.

وی افزود: پس از بررسی های چندین ماهه در رابطه با کیفیت تجهیزات تولیدی شرکت ما٬ نهایتا خرداد ماه ۹۶ توافقات نهایی برای صادرات پنج خط تولید نانوالیاف به کشور چین به سرانجام رسید. برهمین اساس دو خط تولید صنعتی در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی در چین نصب و راه‌اندازی شده و ۳ خط صنعتی دیگر نیز در فواصل دوماهه به کشور چین ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: پس از اقدامات مثبت ستاد فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران و تأسیس دفتر در کشور چین٬ همکاری های ما با این کشور گسترش چشمگیری پیدا کرد به نحوی که قبل از این موضوع حتی خوشبین‌ترین افراد هم نمی توانستند صادرات ما به این کشور را پیش بینی کنند.

وی اضافه کرد: اما با تأسیس دفتر ستاد فناوری نانو٬ شرکت فناوران نانومقیاس توانست مذاکرات مثبتی را با شرکت‌های چینی آغاز کند که این مذاکرات منجر به صادرات تجهیزات صنعتی به این کشور شده است. شرکت فناوران نانومقیاس مذاکرات دیگری را هم با شرکت‌های آفریقایی انجام داده است و مذاکرات این شرکت برای صادرات تجهیزات صنعتی به اندونزی در مراحل نهایی قرار دارد.
وی صادرات را لازمه رشد یک شرکت دانست و افزود: هر شرکتی اگر بخواهد به یک سود پایدار دست یابد و به رشد خود ادامه دهد باید به فکر صادرات محصولات خود باشد؛ بدین معنی که موفقیت در امر صادرات موجب افزایش حجم تقاضا از یک بازار هشتاد میلیونی به یک بازار هفت میلیاردی می‌شود.
نادری مشوق‌های صادراتی را یکی از مهمترین اقدامات برای افزایش صادرات خواند و افزود: مشوق‌های صادراتی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند برای بهبود شرایط صادرات محصولات دانش بنیان در اختیار شرکت‌ها قرار داده شود. همچنین تاسیس دفاتری برای ارائه خدمات مشاوره ای و تسهیل برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی نیز می‌تواند کمک شایانی به شرکت‌ها برای بهبود وضعیت صادرات محصولاتشان کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *