دانشجویان ماهیت عملی انتظار را تحقق بخشند/ بیعت و تجدید عهد با امام زمان(عج) تنها با ریختن اشک و شعار محقق نمی‌شود

امین ذوالفقاری‌خورشیدی دبیرکانون مهدویت دانشگاه علوم قضایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)، گفت: امروز نهم ربیع الاول و آغاز امامت آخرین خورشید درخشان جهان بشریت بوده که عصاره مجاهدت‌های انبیاء، ثمره اقدامات ائمه اطهار (ع)، نابود کننده ظلم و ستم و برقرارکننده حکومت عدل جهانی است. امروز روز بسیار بزرگی است به گونه‌ای که نمی‌توان این روز را با هیچ یک از روزهای قبل آن مقایسه کرد.

وی ادامه داد: در چنین روزی دست دشمنان از خاندان عصمت کوتاه شد و خداوند آخرین ذخیره خود را به جهانیان عنایت فرمود تا واسطه نجات و سعادت آن‌ها شود. بیعت و تجدید عهد با امام زمان(عج) دارای شرایطی است که تنها با ریختن اشک و شعار محقق نمی‌شود بلکه با کسب معرفت امام و اقامه امر به معروف که بزرگ‌ترین معروف، خود امام زمان است و نهی از منکر و بیزاری از دنیا و ایجاد آمادگی برای ظهور میسر می‌شود.

ذوالفقاری‌خورشیدی تصریح کرد: عهد یعنی اینکه دائما مهیای حضور حضرت حجت باشیم. برای یک منتظر واقعی تنها معیار، رضای امام زمانش است و او در انجام هر کاری رضایت امام زمانش که رضایت خداوند است را در نظر می‌گیرد و سپس اقدام می‌کند. بنابراین مهیای ظهور بودن یعنی اینکه این امر در تمام سطوح زندگی، مانند انتخاب رشته، همسر، شغل یا دوست نمود و تجلی پیدا کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: شیعیان باید امروز افتخار کنند و خوشحال باشند چرا که امامی دارند که پاک ترین انسان‌های روی زمین است و زمانی که ظهور کند ظلم را در روی زمین از بین خواهد برد و چیزی به نام فقر وجود نخواهد داشت و ظالمین باید دنبال جای امن بگردند که جای امنی هم برایشان وجود نخواهد داشت.

وی گفت: امروز شیعیان خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین هستند چرا که دارای امامی هستند که هیچ کس آن را ندارد و آن کس برای همه عالم بس است و آن شخص حضرت مهدی موعود(عج)است. ما اگر می‌خواهیم دل امام زمانمان را شاد کنیم و اگر قرار است زیر بیرق حضرت قرار بگیریم و اگر می‌خواهیم افتخاری باشد، این افتخار نباید منحصر به همین روز یا روز نیمه شعبان باشد بلکه باید این افتخار برای ٣٦٥ روز باشد و در تمام لحظات با گوشت و پوست و استخوان مان به آن حضرت فکر کنیم.

دبیرکانون مهدویت دانشگاه علوم قضایی ادامه داد: در این روز باید خداوند را سپاس گفت و شکر کرد که ما را از اصحاب آخرالزمانی قرار داد و این توفیق را به ما عنایت کرد که از زمینه سازان ظهور و سربازان امام خاتم باشیم. به قطع امام ما حاضر و ناظر بر احوال و کردار ماست لکن دیدگان ما از رؤیت او عاجز است و اگر نبود عنایات امام زمان(عج) هر آن حوادث روزگار و خدعه دشمنان ما را از پای در می‌آورد.

وی تصریح کرد: تا به امروز بیش از ده قرن است که از آغاز امامت امام ما می‌گذرد و او هنوز منتظر آماده شدن ٣١٣ فرمانده و آمادگی و خواهش عمومی جهان است و یک عمر است که بشر در ظلم و فساد غوطه ور بوده و از حبل هدایت به دور مانده است و در عصر حاضر مبشرات ظهور آشکار گشتند و علایم آن رخ نمایانده است و ما باید نیک بدانیم که آمدن حسین زمان (ع) منوط به اطاعت از مسلم زمان و بیعت با اوست که با رهنمود های بصیرانه راه را روشن می‌کند.

ذوالفقاری‌خورشیدی ادامه داد:‌ بی‌شک تحقق ظهور منوط به اطاعت از وی و عمل به فرامین اوست و ما امیدواریم این انقلاب مقدس به دست این سید عزیز به انقلاب جهانی مهدی فاطمه(عج) منتهی شود. فتح قریب و صبح نزدیک است و ما تا ظهور صاحب اصلی این عالم و حجت خدا از پای نخواهیم نشست. هر که را گوش شنیدن باشد به خوبی صدای خرد شدن کاخ ستم و گام‌های مهدی فاطمه را خواهد شنید و مهم این است که این بار ایران کوفه نخواهد شد و عبرت‌های عاشورا برای ما محقق گشته است.

دبیرکانون مهدویت دانشگاه علوم قضایی اظهار داشت: توصیه ما نیز در کانون مهدویت دانشگاه علوم قضایی به همه دانشجویان این است که ما شیعه به دنیا آمدیم تا موثر در ظهور مولا باشیم و دانشجویان باید در قرارگاه‌های ظهور کانونِ‌های مهدویت سراسر کشور و سایر سنگرهای مبارزه با چشمی بصیر به انتظار بایستند و ماهیت عملی انتظار را تحقق بخشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *