ایران الگوی موفق مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری است/ محکومیت حادثه تروریستی در مصر

سامان نیازی معاون امور بین‌الملل مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به ‏حادثه تروریستی در مصر و کشته شدن تعدادی از نمازگزاران گفت: در پی حمله افراد مسلح به یک مسجد در روستای «الروضه» مصر، حداقل ۲۳۵ نفر کشته و بیش از یکصد نفر مجروح شدند که ما به شدت این حادثه را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، الگوی موفق  مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری است. پایان داعش نشان داد منطقه غرب آسیا به حضور بیگانگان که بحران ساز هستند، نیازی ندارد.

نیازی ادامه داد: با توجه به بحران آفرینی‌های رژیم صهیونیستی، آل سعود و در راس آن‌ها آمریکا در منطقه، لزوم اتحاد دولت و ملت‌های کشورهای مسلمان برای ریشه‌کن کردن تروریسم امری اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه با اشاره به حمایت آمریکا، عربستان و رژیم صهونیستی از گروه های تروریستی در منطقه، تصریح کرد: آل سعود هرچه تلاش می‌کند که خود را در منطقه بزرگ جلوه دهد نمی‌تواند و بر خلاف میل آنها حقیقت و سرنوشت کشورها را خود ملت‌ها تعیین می‌کنند.

معاون امور بین‌الملل مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران ادامه دادف محمد بن سلمان از روی جوانی و خامی و سرمستی قدرت دچار توهم شده است. قطعا مشاوران سعودی وی را از قدرت برتر جمهوری اسلامی در منطقه مطلع کرده اند وگرنه به جای چالش آفرینی در کشورهای منطقه به رویارویی مستقیم با ایران  می‌پرداخت.

نیازی اظهار داشت: حادثه تروریستی در مصر را به دولت و ملت این کشور تسلیت می‌گوییم و برای بازماندگان آرزوی آرامش و صبر می کنیم. ان‌شاءالله بزودی شاهد نابودی و ریشه‌کن شدن تمامی تروریست‌ها و حامیان آنها باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *