معرفی اندیشه‌های امام (ره) به جوانان از واجبات است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

کلانتری در این مراسم با تبریک حلول ماه ربیع الاول و ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور، گفت: مفهوم دقیق تغییر و تحول در فضای نیروهای انقلاب و از جمله در دانشگاه آزاد اسلامی، یک نوع گردش نخبگان و همیاری و همفکری است.

وی افزود: تغییر و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه رشد، اعتلا و تکامل دانشگاه صورت می گیرد و بحث فرد ضعیف و قوی وجود ندارد، وقتی یک نفر کار را شروع می کند و دیگران گام های بعدی را برمی دارند، فکر و توان مختلف به میان می آید و کار به اوج می رسد.

کلانتری به اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره کرد و گفت: تمامی کارهای مربوط به این حوزه، از نوع ارزشی، درجه یک و انقلابی و مربوط به اساس انقلاب، یعنی حضرت امام (ره) است.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت و اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست. حضرت امام خمینی (ره) به معنای واقعی کلمه، هم بنیانگذار و هم معمار کبیر انقلاب اسلامی است و هم بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک ساختار سیاسی جدید در دنیا.

کلانتری تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) معرف یک اندیشه ناب است که قرن ها این اندیشه در فراز و نشیب تاریخ گم شده بود. حضرت امام خمینی (ره) با تمامی سختی هایی که کشید این اندیشه را به جهان جدید عرضه کرد. کار حضرت امام ، تاریخ مصرف نداشته و ندارد و تازه جهان در حال پی بردن به کارهای ایشان و ارزش های آن است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: حضرت امام خمینی (ره) بزرگ ترین انقلاب دوره معاصر را شکل داد و شاید یکی از کهن ترین و سرسخت ترین نظام های تاریخ را از عرصه روزگار محو کرد. در عین حال با قدرت های بزرگ جهان درافتاد و شعار نه شرقی و نه غربی سر داد که به راحتی نمی‌توان درباره آن سخن گفت.

وی گفت: امام (ره) کاری کرد که همه جهان معطوف این انقلاب شد و تا امروز هم ادامه پیدا کرده است. البته ما تازه در ابتدای راه هستیم و جهان از نزدیک و با جدیت بیشتر با اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی آشنا می‌شود.

کلانتری افزود: معرفی اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی به جوانان، علی الدوام جزو وظایف ما و از واجبات است. ما باید زمینه را فراهم کنیم تا نسل جوان ما، خودش از نزدیک اندیشه‌های امام (ره) را لمس کند و به حقیقت پی ببرد. ما باید بنشینیم و تجزیه و تحلیل کنیم و کار علمی و پژوهش های دقیق انجام دهیم تا خودمان قضیه را خوب بفهمیم و منتقل کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: قطعا یک مرکز فرهنگی در دانشگاه بزرگی مثل دانشگاه آزاد اسلامی از عهده همه کارها برنمی آید. به عبارت بهتر باید گفت در حوزه امام شناسی و شناسایی اندیشه های ایشان باید بیشتر از اینها کار شود و انشاالله با این تغییر و تحول، بتوانیم کار را قوی تر و عرصه های جدیدتر را باز کنیم.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از خدمات جواد حقیرمددی در دوران مسئولیتش در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: امیدواریم از این بعد با حضور دکتر اکبر اشرفی و تلاش همکاران این مرکز، کارها با قدرت بیشتر استمرا پیدا کند و برنامه ها به نتیجه مطلوب برسد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست صمیمانه، کارکنان مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با اهدای لوح از زحمات جواد حقیرمددی تشکر و برای اکبر اشرفی آرزوی توفیق کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *