اگر درباره اسناد لانه جاسوسی از مسئولان امتحان بگیریم تجدید می‌شوند/ مشکل توده ملت بی‌عرضگی برخی مسئولان است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در همایش بازخوانی لانه جاسوسی آمریکا که از سوی بسیج دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: هدف از بازخوانی اسناد لانه جاسوسی این است که از یک سوراخ چندبار گزیده نشویم، البته بعد انقلاب یکی دو بار گزیده شدیم و باید مراقب باشیم برای بار چندم گزیده نشویم.

وی ادامه داد: در سی و هشت سال گذشته اسناد لانه جاسوسی را به درستی و از ابعاد مختلف بررسی نکردیم برای همین برخی پروژه‌های دشمن چندین بار تکرار شده است، واژه‌هایی همچون صلح طلبان، جنگ طلبان، افراطیون و چنین واژه‌هایی در اسناد لانه جاسوسی به آنها اشاره شده که نشان می‌دهد برای ما از آن زمان برنامه داشته‌اند و متاسفانه ما به آنها بی توجهی کردیم.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نخستین کودتای نفتی دنیا در ایران و توسط آمریکا انجام شد، اظهار داشت: ایران برای آمریکا و انگلیس بسیار مهم بود، آنها حاضر بودند همه جا را از دست بدهند غیر از ایران و اسرائیل، حتی از دست دادن ایران را بدتر از سقوط اسرائیل می‌دانستند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: قبل از انقلاب گاهی تا صد هزار مستشار و جاسوس آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی در ایران بودند و تمام روسای کشور باید به اینها گزارش می‌دادند، حتی رئیس دانشگاه هم باید با هماهنگی با آنها انتخاب می‌شد و این وضعیت عزت و اقتدار و استقلال کشور بود.

وی گفت: آمریکا باور نمی‌کرد در ایران انقلاب اتفاق افتد آن هم از نوع دینی و با این همه وسعت مردمی، آنها می‌گویند در هیچ انقلابی مردم اینگونه حضور نداشته‌اند.

در خصوص زبان هم بیش از سی تا چهل سند در اسناد لانه جاسوسی وجود دارد، یک زمان زبان فارسی و عربی از غرب اروپا تا سواحل شرقی چین زبان کل ملت‌ها بود ولی بعد هر جا کشورها به دست اینها افتاد زبان خود را معرفی کردند.

رحیم‌پور گفت: در اسناد لانه جاسوسی یک سند وجود دارد از یک پروژه برای تیم‌های جاسوسی که قرار بود بعد از انقلاب فعالیت کنند و به اقشار مختلف وصل شوند، در همین راستا می‌بینیم که چند نفر در دولت موقت و در بین مسؤولان با سازمان سیا مرتبط هستند، حتی در بین مرجعیت هم نفوذ کردند و می‌بینیم برخی از آنها با امام هم درافتادند که نهایت امام دستور به حصر خانگی آنها داد.

وی افزود: آمریکا در بین همه اقشار حتی تشکل‌های دانشجویی جاسوس داشت و به همراه برخی کشورها برای مقابله با ایران یک اتاق فکر ایجاد کردند که البته هنوز هم پابرجاست. آمریکا هر روز به فکر توطئه علیه ایران است، انقلاب ما ماجرای داعش را جمع می‌کند آنها قائله کردستان عراق را راه می‌اندازند و هر فتنه‌ای خنثی می‌شود سراغ فتنه دیگری می‌روند.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: اتفاقاتی که در سوریه و عراق رخ داد قرار بود در داخل کشور ما انجام شود ولی قدرت و اقتدار ایران مانع شد. باید مسؤولان را جمع کنیم تا اسناد لانه جاسوسی را بخوانند و بعد از آنها امتحان بگیریم البته بیشتر آنها تجدید می‌شوند.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: تحریم‌ها از ابتدای انقلاب بوده و اینهایی که می‌گویند مربوط به هسته‌ای است دروغ می‌گویند. برجام و مذاکرات با آمریکا بود و پنج به علاوه یک شده بود یک منهای پنج، حالا می‌گویند آمریکا برود بقیه هستند.

وی افزود: حدود دوسال پیش برخی آمدند در رابطه با مذاکرات در خیابان جشن گرفتند و رقصیدند، البته در بالای شهر وگرنه مشکل توده ملت بی عرضه‌گی برخی مسؤولان است، آنهایی که می‌خندیدند و غش می‌کردند الان حرف‌هایی می‌زنند که اگر یک سال و نیم کسی می‌گفت می‌گفتند اینها جنگ طلب و طرفدار تحریم هستند، اگر کسی اسناد لانه جاسوسی را می‌خواند سی و چند سال پیش می‌فهمید که اینها بدعهد هستند.

رحیم‌پور ازغدی در رابطه با اسناد کشف شده دیگر از لانه جاسوسی گفت:  آمریکا در طرحی ایران را به هفت کشور تقسیم کرده بود، عراق را هم در نظر داشتند که به سه کشور تقسیم کنند. ولی اگر این تقسیم بندی‌ها خوب است و می‌خواهند ایران و عراق و کشورهای اسلامی را به کشورهای جدا از هم تجزیه کنند پس چرا آمریکا و غرب براساس دین، قومیت و مذهب تقسیم نمی‌شوند؟ اگر قرار باشد اینگونه را تقسیم بندی کنیم اروپا به ۳۵ کشور و هر ایالت آمریکا هم به یک کشور تبدیل خواهند شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: آمریکا تا به امروز اجازه نداده آمار مسلمانان اعلام شود در اروپا هم این اواخر اگر در برخی کشورها مدیران مسلمان بکار گرفته شده اند با این شر بوده رویکرد اسلامی نداشته باشند و کسی با صفت مسلمانی نمی‌تواند بیاید.

وی در ادامه به خدمات حکومت پهلوی به امریکا اشاره کرد و یادآور شد: شاه و فرح مانند دو نوکر بدبخت برای آمریکا خدمت کردند ولی آخر هم دیدیم که آمریکایی ها به فکر منافع خودشان بودند و بعد از انقلاب شاه و فرح را رها کردند تا ببینند می‌توانند بعد از انقلاب در ایران منافعی داشته باشند.

رحیم‌پور ازغدی افزود: یک مصاحبه از فرح پهلوی خواندم که واقعا برای آنها غصه خوردم. آنها ۴۰ سال به ملت خیانت کرده و نوکری آمریکا را کردند ولی در آخر آنها را برای درمان شاه بجای بیمارستان به دیوانه خانه بردند.

وی افزود: بعد از انقلاب چند تیم از آمریکا برای سرنگونی و تسلیم انقلاب به ایران آمدند و بررسی هایی را انجام دادند، آنها متوجه شدند بعد از انقلاب خیلی از منافع خود را از دست داده است.

رحیم‌پور ازغدی گفت: زمان شاه « برد-برد» به معنای واقعی برای آمریکا بود و امروز هم بحث برد- بردی که مطرح می شود هر دو بردها برای آن طرف است، آمریکا همواره به دنبال منافع خودش بوده و مگر کسی منگول باشد که متوجه این مسئله نشود.

وی افزود: آمریکایی ها یک فرد قمارباز و عرق خور که در اصطبل پهن جمع می کرد را به عنوان شاه ایران روی کار آوردند و بعد گفتند این کوروش کبیر است. کوروش و داریوش و خشایار که پدر امپراطوری روم و غرب را درآورند اینها که نوکر نوکرهای غرب بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در اسناد لانه جاسوسی آمده که ایران را باید در برابر اسلام تعریف کنیم، در حالیکه ایران هرچه افتخار دارد برای بعد از اسلام است، در زمان قبل از اسلام علم آموزی برای مردم ممنوع بود، آخرین شاه ساسانی ۳ هزار تا زن داشت ولی اسلام آمد همه اینها را نفی کرد.

وی افزود: ما به تمدن چندهزار ساله خود افتخار می کنیم، امیدواریم کوروش همان ذوالقرنین باشد و اگر هم نباشد ما با بخش مثبت آنها موافقیم و اگر هم بخش منفی داشته باشد با آن مخالفیم.

رحیم‌پور ازغدی اظهارداشت: معیار ما انسان بودن، اخلاقی بودن، و حق محور بودن است، می خواهد برای هر جایی باشد، هیچ نژادی نژاد برتر نیست و باید به موقعیت سایر انسانها احترام گذاشت و هرکس انسان تر است با ارزش تر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در اسناد لانه جاسوسی آمده که باید از از شکاف های مذهبی و قومی مردم ایران و تقابل ایران و اسلام استفاده کنیم. بعد از اسلام هزاران نابغه در ایران تربیت شده، بزرگترین تمدن تاریخ تمدن ایرانی اسلامی بوده ولی اینها می خواهند دعوای ایران و اسلام راه بیاندازند.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها برای رسیدن به اهداف خود به دنبال برنامه ریزی برای اعتصاب کارگران، درگیری بین کارگران و آشوب در دانشگاه ها و مسائل اینچنینی بودند. در همین راستا می بنیم کشاورزی ایران نابود شد، حتی دانشگاه هایی هم که قبل انقلاب ساختند اصلا تولید علم نداشتند. کار به جایی رسید برای ادبیات فارسی از انگلیس استاد آوردند تا با زبان انگلیسی ادبیات فارسی درس بدهد.

رحیم‌پور ازغدی افزود: آنها می خواستند در جنگ تجزیه کردستان ۵ استان را از هم جدا کنند، ما در کردستان هزاران شهید دادیم ولی وقتی موفق نشدند جنگ عراق با ایران را راه انداختند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در اسناد لانه جاسوسی آمده که می‌گویند در ایران یک عده معتدل و میانه رو هستند که مخالف شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل هستند، یک گروه افراطیون هستند تحت عنوان دادگاه های انقلاب، سپاه پاسداران و جوانان شیفته خمینی که فقط به حرف های خمینی گوش می دهند و می گوید باید سعی کنیم دسته اول حمایت شوند و دسته افراطیون کنترل شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در اسناد خود از بازگشت به ایران و رسیدن به بازار کشور ما هم گفته‌اند و از پروژه‌ای که به دنبال انقلاب زدایی از مردم ایران است.

وی افزود: آمریکایی ها دانشکده شکنجه گری و دانشکده آموزش کودتا و انقلاب مخملی راه انداختن دارند، اینکه چگونه انتخابات را به جنگ علیه خود نظام تبدیل کنند. یک دانشکده هم راه انداختن که در آن دکترای صلح می‌دهند که وابسته به سرویس جاسوسی انگلیس است.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: آنها می گویند کاری کنیم که بگویند انقلاب تمام شده و اگر هم شاه کاری کرده ما به او هشدار داده بودیم. آنها به دنبال عادی سازی روابط برای انجام نقشه های خود هستند.

وی گفت: در اسناد لانه جاسوسی در رابطه با حفظ نیروهای زمان شاه هم اسنادی وجود دارد و مباحثی که در رابطه با عدام ها هم مطرح می شد در همین راستا است، حتی تلاش شد هویدا و نصیری زنده بمانند و می بینیم که دولت بازرگان بختیار را که بازداشت شده بود را فراری داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آمریکا و غرب برای رسیدن به منافع خود از اقتصاد ایران برنامه ریزی کرده اند، افزود: این مجنونی که الان رئیس جمهور آمریکا شده گفته است که به اروپایی ها گفتیم ایران را بدوشید، اینها به دنبال این هستند که ایران را بدوشند و به فکر توسعه ایران نیستند.

وی گفت: آمریکا با اشغال عراق و افغانستان به دنبال اهدافی بود که ایران با سپاه قدس عراق و افغانستان را از حلقوم آنها بیرون کشید، تحریم سپاه قدس هم برای همین مسئله است.

رحیم‌پور ازغدی یادآور شد: تحریم‌های جدید آمریکا نقض صریح برجام است خوشان هم به صراحت این را اعلام می کنند ولی باز برخی ها اصرار دارند که برجام نقض نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در اسناد لانه جاسوسی در خصوص سپاه پاسداران آمده است که یک عده هستند که فقط به حرف خمینی گوش می دهند و هر کاری که خمینی بگوید بدون هیچ اعتراضی انجام می دهند و مرگ را شکست نمی دانند و آماده مرگ هستند و در هرجایی که نیاز باشد خدمت می‌کنند و به بدنه مردم وصل هستند و در کمترین زمان هم می توانند با کمک مردم چندین برابر شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تلاش آمریکا برای نفوذ در بین مسئولان گفت: آمریکا همواره تلاش کرده تا در میان مسئولان نفوذ کند و با رشوه و خریدن مسئولان به انقلاب ضربه بزند.

وی در ادامه تاکید کرد: در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله تنها کشوری که به ایران کمک کرد سوریه بود، تنها کشور عربی که به فلسطین خیانت نکرد سوریه بود، برای همین هم است که دشمنان تا این حد روی بحث سوریه کار می‌کنند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: آمریکا برای دانشگاه های ما هم نقشه دارد، یکی از دانشگاه هایی که آنها برایش تور پهن کرده اند همین دانشگاه شریف است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آمریکا پس از تسخیر سفارتش به دنبال این بود کمیته ویژه ای برای فرار نوکرهای خود راه اندازی کند که البته بخشی از آنها حتی در سطح وزیر رژیم طاغوت الان همین جا هستند و فعالیت های خود را انجام می دهند به گونه ای که می توان گفت که امروز شبکه های صهیونیستی و فراماسونری در تهران فعالیت دارند و در حکومت هم هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *