ارسال بلیط «نایپیداو » برای وزیرخارجه / درخواست از ظریف برای کمک به توقف جنایات در میانمار و اسکان آوارگان در مرزهای بنگلادش

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در واکنش به بی‌توجهی وزارت‌خارجه نسبت به وضعیت مسلمانان میانمار، بلیطی نمادین به مقصد «نایپیداو » برای وزیرخارجه ارسال کرد. 

این اتحادیه دانشجویی طی نامه‌ای از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان خواست با اهتمام بیشتر به این قضیه گامی اساسی در راستای تحقق اصول اساسی سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران بردارد و سعی در کمک به توقف جنایات و اسکان آوارگان در مرزهای بنگلادش داشته باشد.

در ابتدای این نامه آمده است: نسل‌کشی اخیر مسلمانان روهینگیایی که قلب هر فرد آزاده خواهی را به درد می‌آورد در میان سکوت خفت‌بار مجامع مدعی حقوق بشر و رسانه‌های غربی مبدل به دغدغه‌ای مهم و ذی توجه در میان ملل اسلامی شده است؛ دغدغه‌ای که باعث شده است مردم انقلابی و نوع دوست ایران اسلامی از کمک‌های مالی خود به عنوان تنها موردی که از دستشان بر می‌آید برای کمک به اسکان آوارگان میانماری که در مرزهای بنگلادش سرگردان شده‌اند، دریغ نکنند.

در ادامه آمده است: نظر به آنکه دفاع از حقوق تمامی مستضعفین جهان بالاخص مسلمین، از اصول اساسی سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران است، انتظار می‌رفت دستگاه سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران و در راس آن حضرتعالی، اقدامات موثری در این راستا اتخاذ کنید.

در قسمت دیگری تصریح شد: تاسف بار آنکه برخی دولت‌ها با حضور موثر هیات‌هایی بلند پایه از مقامات رسمی دستگاه سیاست خارجه‌شان در مناطق مرزی بنگلادش و میانمار ضمن اعلام حضور در کنار این مسلمان ستم دیده که دچار یک نسل کشی کاملا سیاسی شده‌اند، ابعاد امداد رسانی کشورشان به این آوارگان را به طرز ماهرانه‌ای بزرگ جلوه دادند و در یک کلام ما را با جمله‌ای تکراری و آشنا روبه رو ساختند و آن باخت رسانه‌ای بزرگ بود.

این اتحادیه دانشجویی در ادامه خطاب به ظریف تاکید کرد: از جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در راستای تحقق بخشیدن اصول اساسی سیاست خارجه کشور و نمایاندن آن به جهانیان بیش از پیش کوشا باشید و موضع نسبت مسکوت خود را در خصوص فجایع مذکور بشکنید. واحد بین الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛ به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور بلیطی نمادین به مقصد «نایپیداو» برای حضرتعالی تدارک دیده است که به پیوست تقدیمتان میگردد؛باشد که به طور نمادین هم که شده توجه بیشتری نسبت به این فجایع داشته باشید.

در خاتمه خطاب به ظریف آمده است: امید است حضرتعالی با اهتمام بیشتر به این قضیه گامی اساسی در راستای تحقق اصول اساسی سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران بردارید و حدالامکان سعی در کمک به توقف جنایات و اسکان آوارگان در مرزهای بنگلادش داشته باشید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *