افزایش تعاملات علمی آموزشی سه دانشگاه برتر ایران با دانشگاه کربلا

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، روسای سه دانشگاه برتر ایران که به دعوت ستاد فرهنگی اربعین به عراق سفر کرده‌اند، روز گذشته با حضور در دانشگاه کربلا با ریاست این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

بنابراین گزارش در این دیدار طرفین ضمن معرفی مجموعه‌های خود به افزایش تعاملات و ارتباطات علمی و آموزشی تاکید داشتند و خواستار توسعه‌ این روابط شدند.

محمود فتوحی فیروزآبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در این دیدار حضور داشتند.

حسین سعدی رئیس دانشگاه کربلا در ابتدا به معرفی این دانشگاه پرداخت و با اشاره به برگزاری دومین همایش علمی اربعین در این دانشگاه گفت: اربعین یک نمایش خاص برای زائران ایرانی و عراقی به خصوص دانشجویان است که ما در تدارک یک همایش بزرگ برای آنان هستیم.

وی افزود: جلسات و همایش‌های بسیاری با هماهنگی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در عراق و ایران در دانشگاه ها برگزار کردیم. علاقه بین دو کشور از عوامل موثر آن بوده که از مهمترین آنها ارتباطات دینی و مذهبی و همچنین ارتباطات بسیار بالای دانشجویان در این زمینه است.

سعدی خاطر نشان کرد: به هر حال ما به این ارتباطات بسیار علاقه مند هستیم و استقبال می کنیم. بعضی اتفاقات بین دانشگاه های ایران و عراق به خصوص با دانشگاه کربلا بسیار قابل توجه بوده است و آماده انواع قرار داد و تفاهم نامه هایی بین دانشگاه کربلا و دانشگاه های ایران هستیم.

حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این مراسم ضمن معرفی کامل این دانشگاه گفت: دانشگاه علامه طباطبایی بزرگترین دانشگاه علوم انسانی در ایران است و همایش اربعین می تواند آغاز همکاری نزدیک دانشگاهی ما باشد. این همایش آنقدر پر رونق است که چهل نفر از اساتید ما برای آن اعلام آمادگی کردند. ما امیدوار هستیم بعد از این همایش ارتباط ما با دانشگاه کربلا بیشتر شود.

هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان هم گفت: شهر کربلا برای ما ایرانی ها و برای همه شیعیان جایگاه ویژه و مقدسی دارد و طبیعتا دانشگاه شما چون منتسب به شهر کربلاست در نتیجه همان قداست را برای ما دارد.

وی افزود: از اینکه دانشگاه کربلا تفاهم نامه‌ای را با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارد خوشحالیم. ان‌شاءالله به دنبال این هستیم که با عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه ای جدید همکاری هایمان را بیشتر کنیم.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز گفت: از نظر بین المللی سازی و ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور، دانشگاه صنعتی شریف آماده ارتباط برقرار کردن با دانشگاه های خوب دنیاست و در این زمینه علاقمندیم ارتباطات خوبی با دانشگاه کربلا برقرار کنیم.

وی گفت: ما می توانیم در همه عرصه‌ها اعم از علمی، آزمایشی، تحقیقاتی و غیره ارتباط برقرار کنیم و در کلام آخر اینکه ما در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت های مذهبی داریم که در این زمینه نیز از شما دعوت و همراهی می‌طلبیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *