انتشار مجموعه اشعار و نوحه‌های عاشورایی با عنوان «هنگامه‌های سرخ»

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجموعه اشعار و نوحه‌های عاشورایی محرم ۱۳۹۶ با عنوان «هنگامه‌های سرخ» به صورت مشترک توسط سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی و هیات رزمندگان اسلام منتشر شد.

بنابراین گزارش این کتاب که توسط جواد محمد زمانی گردآوری شده است در تیراژ ۸ هزار نسخه منتشر و در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و هیات های رزمندگان اسلام در سراسر کشور به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) توزیع شده است‌.

تلاش این مجموعه شعر و نوحه آن بوده که رویکردهای حماسی، انقلابی و ارزشی را در نو سروده‌های شاعران معاصر نشان بدهند و همگان را به بهره گیری از شعر عاشورایی با نظر داشت به آموزه‌های اصیل و معرفتی آن دعوت کنند.

تلاش برای خلق مضامین عالی و دلکش با حفظ روحیه ارزشی و انقلابی، التفات به عنصر حماسه و عزت طلبی و ایستادگی، ایجاد اتصال میان عاشورا و حوادث روز، بخشی از تکالیف شاعر امروز است که مقام معظم رهبری بارها و بارها در سالهای اخیر بر آن تاکید فرموده اند‌.

علاقه‌مندان به تهیه این مجموعه می‌توانند با مراجعه به معاونت فرهنگی هیات رزمندگان اسلام و یا سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واقع در خیابان حافظ پایین تر از تقاطع جمهوری نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *