بسیج دانشجویی پیگیر رفع مشکلات کارگران هپکو اراک است

امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن انتقاد از برخورد با کارگران هپکو اراک گفت: اصالت جنبش دانشجویی انقلابی به این است که علاوه بر حفظ و حراست از آرمان‌های انقلاب، به درد مردم بخورد و گرهی از مشکلات عامه مردم باز کند. تشکلی که به درد محرومین و مستضعفین جامعه نخورد، مفت نمی‌ارزد.

وی ادامه داد: اعتراضات کارگری که در استان مرکزی در حال روی دادن است، مشتی از خروارها مظلومیت این قشر زحمتکش است. کارخانه‌هایی که به دلایل متعدد از جمله عدم توجه به تولیدات و توان داخلی کشور در معرض ورشکستگی قرار دارند و برخی از آنها تنها جهت نمایش‌های سیاسی و انتخاباتی مدت‌ها کار می‌کنند بدون اینکه حقوقی به کارگران خود پرداخت کنند.

این فعال دانشجویی بیان داشت: موافق برهم زدن نظم عمومی و بستن خیابان نیستیم ولی نمی‌توان انتظار داشت کارگران ما چندین ماه حقوق نگیرند و شرمنده خانواده خود باشند و بر این بی‌عدالتی و تبعیض نشورند.

سلیمی تصریح کرد: شورای تامین استان مرکزی، استانداری و نیروی انتظامی باید بابت برخورد فجیع خود با این معترضین توضیح دهند. با خبر هستیم دوستان ما در بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان و برادرانم در دیگر تشکل‌های انقلابی از همان روز اول و حتی از قبل این ماجرا پیگیر قضیه هستند و در کنار کارگران ایستاده‌اند. کارگران ذخیره‌های واقعی نظام هستند.

وی تاکید کرد: خوب است برخی چهره‌های سیاسی، هنری و ورزشی که دارای محبوبیت و مقبولیت هستند اندکی از انرژی و وقتی را که به استادیوم رفتن بانوان و برگزاری کنسرت و حقوق از دست رفته حیوانات اختصاص می‌دهند، صرف اینگونه مسائل کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *