آقای رئیس‌جمهور! حال دانشگاه‌ها از نظر فرهنگی خوب نیست

مهرداد کچویی عضو شوای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به اهمیت انتخاب وزیر علوم اظهار داشت: اخباری که از انتخاب کرسی وزارت علوم در دولت دوازدهم به گوش می‌رسد حاکی از انتخاب جناحی آقای رئیس جمهور است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های وزارت علوم در چهار سال گذشته با مشکلات گره خورده است و نباید با رویکرد سیاسی مجددا باعث ادامه این روند شد. این وزارتخانه نیازمند اقدامی فراجناحی است، چرا که پیشرفت ایران در مجامع و محافل معتبر علمی دنیا را به خود وابسته کرده است و نباید با یک انتخاب صرفا سیاسی جایگاه و منزلت علم و نبوغ ایرانی را زیر سوال برد.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: از مهمترین ویژگی‌هایی که باید وزیر علوم آینده برای آن تلاش کند، ارتقای سطح فرهنگی،علمی و پژوهشی دانشگاه‌های کشور است. درخواست ما از رئیس جمهور در مورد وزیر علوم آینده این است که فردی باشد متعهد و انقلابی که دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری، تصمیمات شورای عالی فرهنگی و معنای حقیقی عملکرد «آتش به اختیار» در زمینه‌های فرهنگی را  سرلوحه کار خود قرار دهد.

کچویی تصریح کرد: اسنادی همچون سند ۲۰۳۰ گره گشای فرهنگ ما نخواهد بود و ما نباید از دستاورد های انقلاب جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ شهادتی که هشت سال برای دستیابی به آن همت‌ها، باکری‌ها و فهمید‌ه‌ها را دادیم، تنها با یک سند بین المللی که خود جوامع تنظیم کننده آن به تاثیر گذاری‌اش اعتقادی ندارد، فراموش کنیم.

وی اضافه کرد: آقای رئیس جمهور، حال دانشگاه‌ها از نظر فرهنگی خوب نیست، لطفا به دور از انتخاب‌های صرفا جناحی، فکری به حال فرهنگ اسلامی و ایرانی در دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی کشور کنید، نکند خدای ناکرده، تصمیم اشتباه اعتبار علمی و فرهنگی ایران در مجامع بین‌المللی را به چالش بکشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *