شهر علمی مگاترونیک و تکنولوژی اطلاعات ایران راه اندازی می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با محمدرضا حسین زاده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک ملی دیدار کرد و در این دیدار درباره تفاهم نامه همکاری در زمینه‌های مشترک بین بانک ملی و دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدا حسین‌زاده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک ملی ضمن تبریک به نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، حضور وی را در این دانشگاه، زمینه ساز تحولات مثبت برای نظام آموزش عالی کشور دانست.

* اعطای تسهیلات برای اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی دانشگاه

در این دیدار که احسانی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد و جمعی از مسئولان این دانشگاه نیز حضور داشتند، مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی و بانک ملی در زمینه‌های مختلفی مانند اعطای تسهیلات برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی دانشگاه، تامین نقدینگی واحدها (به صورت اعتباری)، اعطای کارت اعتباری به دانشجویان، اساتید و کارکنان در قالب تفاهم نامه ای با یکدیگر همکاری کنند.

همچنین مقرر شد بانک ملی در زمینه توسعه مراکز رشد، حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گزاری‌های مشترک در زمینه صنعتی، بازرگانی، گردشگری،کشاورزی و دامپروری و بازارهای پولی و نظایر آن همکاری کند.

* راه اندازی سیلیکون ولی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی

گفتنی است این نشست در راستای اجرای استراتژی‌های مدیریت جدید دانشگاه در خصوص شناسایی و جذب نخبگان، حمایت مادی و معنوی از آنان، تخصیص بورس تحصیلی به افراد شاخص علمی و فاقد تمکن مالی، توسعه مراکز تحقیقاتی و علمی نظیر راه‌اندازی و تاسیس سیلیکون ولی ایران به نام «شهر علمی مگاترونیک و تکنولوزی اطلاعات (ITM)» و آماده سازی زیرساخت ها و ابزارهای مورد نیاز جهت فعالیت های علمی و پژوهشی و … برگزار شد که قرار شد در آینده نزدیک با عقد تفاهم نامه‌های مربوطه این امور عملیاتی شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *