جامعه دانشگاهی نباید اجازه دهد که فرهنگ ایثار و شهادت فراموش شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری فارس، علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد بعدازظهر امروز در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر در دانشگاه آزاد، با بیان اینکه ما شش میلیون فارغ التحصیل و یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو، ۳۰۰ هزار کارمند و ۷۰ هزار هیئت علمی در دانشگاه آزاد داریم، گفت: در کشور ۳۲ میلیون خانوار ایرانی یا دانشجو یا فارغ التحصیل یا استاد دانشگاه آزاد هستند.

وی افزود: ما شکر می‌کنیم که کشور ما از امنیت و آرامش در سایه رهبری برخوردار است و امیدواریم جامعه دانشگاهی ما با تأسی از دفاع مقدس در پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در توسعه علمی کشور موثر باشد.

وی افزود: این گونه مراسم شکرگزاری از کسانی است که جان خودشان را در راه دفاع از کشور از دست دادند خرمشهر باید نماد افتخار و غیورمردی ایران در قرن بیست باشد و آزادسازی خرمشهر همچون ستاره‌ای است که در تاریخ کشور باقی خواهد ماند.

وی گفت: با فتح خرمشهر معادلات جنگ ایران و عراق دگرگون شد به عراق وعده داده بودند که اگر ایران را شکست بدهند خوزستان را بخشی از عراق خواهند کرد اما همه این نقشه‌ها نقش بر آب شد.

وی با اشاره به برگزاری بزرگداشت آزادسازی خرمشهر گفت: این بزرگداشت‌ها هر سال باید باشکوه تر از سال قبل در دانشگاه برگزار شود چون نسل جدید باید بداند این آرامش و امنیت را مدیون چه کسانی است.

وی ادامه داد: جامعه دانشگاهی ما نباید این اجازه را بدهد که تاریخ جنگ و فرهنگ ایثار و شهادت به فراموشی سپرده شود. متاسفانه ما نتوانستیم این فرهنگ و عظمت آن را به جوانان انتقال دهیم. جوان ما امروز این واقعه را یک واقعه تاریخی می‌داند.

وی به اقدامات دانشگاه آزاد در خصوص دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات موثر دانشگاه آزاد در حفظ ارزش‌های دفاع مقدس تدریس این درس است که در ۲۷ حوزه ۸۶ به دانشگاه‌ها ابلاغ و اجرایی شد.

نوریان ادامه داد: نباید اجازه دهیم خاطره مدافعان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تحریف شود دانشگاه آزاد آماده است که در این زمینه مشارکت بهتری در جامعه علمی کشور صورت گیرد و حتی می‌توان نسخه جدیدی در درس دفاع مقدس طراحی کرد و دانش آموزان را نیز با این فرهنگ آشنا کنیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است و متاسفانه دشمن هم می داند کجا دست بگذارد و جامعه علمی کشور را هدف گرفته است.

نوریان گفت: ۱۵ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد از خانواده های شهدا و ایثارگران هستند و ما ۵۶۰ هیئت علمی ایثارگر هم در دانشگاه داریم همکاری دانشگاه آزاد با بنیاد شهید بسیار خوب بوده اما الان میلیاردها تومان بنیاد شهید به دانشگاه آزاد بدهکار است اما ما هنوز خدمات‌مان را به این خانواده‌ها قطع نکرده‌ایم و امیدواریم دولت کار خودش را انجام دهد و پول‌های دانشگاه آزاد را پرداخت کند.

وی افزود: ما همان طور که قول دادیم مراکز سما دانشگاه آزاد برای تربیت نیروهای حرفه ای به سمت فنی حرفه ای پیش خواهند رفت.

وی گفت: توسعه من به نیروهای بسیجی در دانشگاه آزاد این است که در قالب قوانین و مقررات کار کنند که مورد هجوم قرار نگیرند و مشکلی برایشان ایجاد نشود و دست ما هم باز باشد که بتوانیم به آنها کمک کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *