بازدید قدیانی از «داشبورد خورشیدی خودرو» ساخته دست فرزندان شهدای مدافع حرم

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور از قرارگاه جهاد علمی خراسان شمالی و خانواده شهیدان مدافع حرم فیروز و نریمان حمیدزاده بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به تمدن سازی انقلاب اسلامی گفت: علم بومی با فرهنگ اسلامی قدرت علمی کشور را افزایش می‌دهد.

قدیانی با بیان اینکه کلید رفع مشکل بیکاری، توجه به ظرفیت‌های داخلی و نخبگان ملی است، افزود: علم بومی با فرهنگ اسلامی، قدرت علمی کشور را افزایش می دهد. توجه به نخبگان و حمایت از شخصیت‌های علمی کارآمدترین و اثرگذار ترین راه حل در برابر تحریم‌های خارجی است.

* اگر شهدای مدافع حرم نبودند، امروز تروریست‌ها در مرکز ایران بودند

وی در ادامه با حضور در جمع خانواده شهیدان مدافع حرم فیروز و نریمان حمیدزاده با تقدیر از نقش خانواده شهدا، اظهار داشت: نخبگان کشور امروز خود را مدیون خون شهیدان مدافع حرم میدانند.

وی تصریح داشت: گرچه برخی معاندان سعی دارند از ارزش ایثار و مجاهدت مدافعان حرم بکاهند، اما مردم ایران اسلامی از هر طیف و طبقه و سلیقه‌ای به این باور رسیده اند که شهدای مدافع حرم با اهدای جان خود حریم امنیتی کشور را حفظ کرده و مانع تعرض دشمنان به خاک کشور می‌شوند.

وی گفت: امروز مردم بویژه نسل جوان اذعان دارند که مدافعان حرم با شهادت خود از اعتبار و عزت اسلام و ایران پاسداری و صیانت می‌کنند.

قدیانی در ادامه از «داشبورد خورشیدی خودرو» ساخته شده توسط سه فرزند نخبه این شهیدان مدافع حرم بازدید کرد و گفت: در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است. پژوهش و تولید علم و فناوری یکی از مهمترین عناصر تامین امنیت به حساب می‌آید.

مرتضوی فرمانده قرارگاه جهاد علمی خراسان شمالی در این دیدار اظهارداشت: موفقیت‌های چشمگیرمان در پژوهش‌های هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و ترمیم سیستم‌های عصبی و طراحی و ساخت موشک‌ها و هواپیماها و …، نتیجه تحقیقات نیروهای متخصص و توانمند کشورمان است.

وی افزود: این بدان معنی است که جوانان ما در صورتی که مورد حمایت قرار گیرند می‌توانند بهترین راه حل برای برون رفت از مشکلات باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *